obróbka skrawaniem CZĘSTOCHOWA

Obróbka skrawaniem CNC Częstochowa

Istniejemy na rynku od lat 30 XX w. jako działalność jednoosobowa, natomiast od 1993 r. jako spółka zajmująca się obróbką metali.

Spółka APJ Sikora oferuje usługi tokarskie w zakresie:

• Precyzyjnego toczenia z elementami frezowania CNC detali z prętów o średnicach od Ø3 do Ø65 mm na centrach tokarsko-frezarskich oraz maszynach wzdłużnych CNC,

• Dokładnego wykonania małych elementów z długimi otworami (mniejszymi niż 1mm) oraz chropowatością powierzchni (Ra poniżej 1,25)

• Toczenie przy pomocy automatów tokarskich krzywkowych.

Zapraszamy do wizyty w naszej siedzibie nie tylko firmy z Częstochowy i okolic, ale również z całej Polski, dzięki temu można poznać pełny zasób naszych możliwości. Poza wymienionymi powyżej usługami posiadamy również maszyny takie jak obrabiarki, które umożliwiają wiercenie, gwintowanie, frezowanie.

Wykonujemy toczenie CNC wg rysunków ( toczenie z elementami frezowania CNC ) zarówno średnich, jak i dużych serii produkcyjnych detali klienta dla branż:

- maszynowej,

- przemysłu motoryzacyjnego,

- meblowego,

- medycznego,

- elektrotechnicznego,

- przemysłu samolotowego,

- optoelektroniki.

Wykonujemy precyzyjne detale toczone z następujących materiałów:

• stal węglowa,

• nierdzewna (1.4462-Duplex, 1.4301, 1.4305 i inne),

• mosiądz (Mo58, CuAl10NiFe4 i inne),

• brąz,

• stopy aluminium (2007,2011,PA6 i inne), miedzi ( M1E, MYH i inne) i tworzyw sztucznych (PA6, PEEK, Teflon i inne).

Zakres działalności laboratorium wewnętrznego APJ Sikora, umieszczonego w siedzibie firmy, obejmuje między innymi pomiary długości i kąta. Laboratorium pomiarowe wyposażone jest w nowoczesne maszyny i urządzenia takie jak:

• Współrzędnościową maszynę pomiarową 3D służącą do mierzenia długości i kąta w zakresie pomiarowym: X:700 mm, Y:1200 mm, Z:500 mm, mierzącą z dokładnością ± (2+L/250) µm

• Profilograf służący do odwzorowania zarysu z elementu, dzięki któremu można zbadać i określić wielkość faz, kątów i promieni o zakresie pomiarowym

• Chropowatościomierz badający jakość powierzchni detali

Oprócz wyżej wymienionych maszyn posiadamy bazę ręcznych przyrządów pomiarowych, wśród których można wymienić: suwmiarki cyfrowe, mikrometry, pasametry, średnicówki cyfrowe, a także sprawdziany gwintowe trzpieniowe, czy też pierścieniowe do kontroli gwintów wewnętrznych i zewnętrznych.

Laboratorium dostosowane jest do wszystkich wymogów dotyczących warunków środowiskowych, które sprawiają, że produkcja detali utrzymuje się na wysokim poziomie jakościowym. Pomieszczenie w laboratorium posiada odpowiednie warunki dotyczące temperatury powietrza, która jest utrzymywana na poziomie 20° ± 2° oraz wilgotności, utrzymywanej w zakresie od 40% do 60%. Nadzór nad laboratorium i parametrami sprawowany jest przez laboranta i zapisywany w codziennych rejestrach. Spółka APJ Sikora posiada wdrożoną normę PN-EN ISO 9001:2015.

A.P.J. Sikora sp. j. Paweł Sikora, Jacek Sikora
Dane do wyszukiwania firmy
Temat branżowy:
Branże:
Podział branżowy:
Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
Województwo: ŚLĄSKIE
Słowa kluczowe: obróbka cnc CZĘSTOCHOWA, obróbka skrawaniem CZĘSTOCHOWA, toczenie cnc CZĘSTOCHOWA, obróbka skrawaniem cnc CZĘSTOCHOWA, toczenie na automatach CZĘSTOCHOWA